CÍRKEV A SVĚT

Fatima - poslední tajemství

Je posledních 100 let ve světě ovlivněno událostmi ve Fatimě? Měla bolševická revoluce a dvě světové války co do činění s Fatimou? Co zabránilo třetí? Proč nebyl Jan Pavel II. zabit Ali Agcou? Proč se zhroutil sovětský komunismus? Je Fatima stále aktuální při pohledu na dnešní problémy, včetně islámu? Co když svět ignoruje varování Fatimských tajemství?

více

Křesťan a islám

Desítka českých teologů a filosofů z univerzit v Praze, Olomouci a Českých Budějovicích sestavila publikaci, v níž se zamýšlejí nad aktuální problematikou postoje křesťanů vůči islámu. Kniha, kterou vydalo nakladatelství Hesperion, je volně dostupná ke stažení a šíření v elektronické podobě. více

O imigraci jinak

Křesťanská povinnost pomáhat člověku, který se ocitl v nouzi, nijak nebrání racionálnímu pohledu na fenomén zvýšeného přílivu imigrantů na starý kontinent.

více

Zkoumejte

30. listopadu 2014, na první neděli adventní, začal Rok zasvěceného života, který bude zakončen v den 50. výročí vydání dokumentu Perfectae caritatis o obnově řeholního života, 21. listopadu 2015. Tento rok je vyhlášený papežem Františkem pro celou církev.

více

Apoštolský list papeže Františka k Roku zasvěceného života

U příležitosti Roku zasvěceného života, který začal v celé církvi na 1. neděli adventní, napsal papež František svůj apoštolský list, který adresoval všem bratřím a sestrám žijícím zasvěcení pro Boha, jako jeden z těch, který sám toto zasvěcení také žije. Pro tento rok, který potrvá až do svátku Uvedení Páně do chrámu 2. února 2016, stanovil papež tři cíle: Dívat se na minulost s vděčností, prožívat přítomnost se zápalem a obejmout budoucnost s nadějí.

více

Rok zasvěceného života

30. listopadu 2014, na první neděli adventní, začne Rok zasvěceného života, který bude zakončen v den 50. výročí vydání dokumentu Perfectae caritatis o obnově řeholního života, 21. listopadu 2015. Tento rok je vyhlášený papežem Františkem pro celou církev.

více

Mezinárodní asociace exorcistů

Kongregace pro klérus schválila 13. června 2014 právní statut Mezinárodní asociace exorcistů, tedy kněží, kteří se z pověření svého biskupa věnují službě exorcismu. Deník L´Osservatore Romano publikoval zprávu o tom, že byla potvrzena právní subjektivita této asociace, jejímž členy je 250 exorcistů ze 30 zemí.

více

Co je JUMP?

Slyšeli jste, že existuje jakýsi JUMP? Slyšeli jste, že je pro mladé? To vše je pravda. Opravdu existuje, a chcete-li se dovědět více, čtěte dál.

více

Pokušení církve

V jednom z biblických komentářů jsem četl, že církev je vystavena stejným pokušením, jako byl vystaven Pán Ježíš, když se postil na poušti.

více