V poslední době se velmi hodně hovoří o homeopatii, otázka, zda se jedná o neškodnou nadějnou medicínu budoucnosti nebo spíše o jednu z pastí Božího nepřítele, je stále více aktuální.

Pocházím z farmaceutické rodiny a sama jsem farmaceutka. Maminka je lékařkou homeopatie, takže většinu našich běžných nemocí léčila pomocí homeopatik. Já sama jsem to brala jako jednu z možných způsobů terapie, která se mi jevila jako zcela nezávadná. U nás se říkalo: „Buď ti to pomůže nebo neuškodí, tak proč to nezkusit?“
Narazila jsem až na studiích, kde jsme měli velmi požehnané ekumenické společenství modlitby. Studenti z jiných křesťanských společenství mě však upozornili na skutečnost, že homeopatie není od Boha, že léčit se pomocí ní je hřích. Já jsem se jim v duchu smála a brala je jako fanatiky. V hloubi srdce jsem však Pána prosila o světlo. Jelikož světlo stále nepřicházelo, přestala jsem homeopatika užívat a v lékárně je doporučovat. Ale stále nade mnou visel velký otazník. Však jen do chvíle, kdy se Pán rozhodl uvést mě do pravdy, a o tu bych se s vámi chtěla podělit.

V průběhu několika let jsem začala mít vážné zdravotní problémy, které se na mě valily ze všech stran a vyžádaly si několik operací u nás i v zahraničí. Když už se zdálo, že to nejhorší mám za sebou, začaly mě trápit vysoké horečky střídající se se zimnicí, podivné ekzémy různě se stěhující po těle, rudnutí kůže se svěděním. Kožní lékař prohlásil, že s něčím podobným se nikdy nesetkal, že už vyzkoušel vše a nic nepomohlo, že si snad kůži potírám toluenem, osobní lékařka rovněž nic validního nenašla, vyšetření krve bylo negativní… Já sama jsem došla k závěru, že jsem simulant, hypochondr a asi i blázen. Po pěti měsících, kdy už jsem byla dost vyčerpaná, jsem poprosila kněze o modlitbu. Při modlitbě vyšlo najevo, že za mými problémy stojí konkrétní démon homeopatie. Modlili jsme se tedy za rozvázání a zrušení tohoto pouta. Po modlitbě se mi nesmírně ulevilo, ale jako farmaceutce mi to nestačilo a ze zvědavostí jsem si vyhledala v AISLPu (Automatizovaný informační systém léčivých přípravků) podrobné informace o homeopatických přípravcích, které jsem léta užívala. Zůstala jsem celá v úžasu, když jsem se dočetla, že dané léky u zdravých jedinců všechny tyto problémy vyvolávají. Pán mi takto odpověděl na mou otázku, ale způsobem Jemu vlastním, abych už nikdy nemohla pochybovat. Teprve poté mé problémy ustoupily a já mohu jen děkovat a chválit Pána za Jeho velikost a lásku, s jakou se ke mně znovu sklonil.