Jmenuji se Hanka, je mi přes padesát let, jsem vdaná, matka a babička, učitelka v jazykové škole. Pocházím z křesťanské rodiny, ve které jsem prožila pěkné dětství. V pubertě jsem téměř přestala chodit do kostela.

 

 
Vdávala jsem se brzy a s manželstvím přišlo do mého života utrpení a zranění. Cesta, po které jsem šla mezi 20. a 30. rokem života, přesto, že jsem po Bohu toužila, se s Bohem rozcházela. Po revoluci žila naše rodina víc než deset let v Praze a tam jsem se jednoho dne rozhodla pro biřmování. Byl to krásný návrat do Boží náruče a velká posila do mého života. Následujících deset let jsem měla za to, že žiji dobrým křesťanským životem. Občas jsem zajela někam na exercicie či křesťanský seminář. Bůh mi byl útěchou a oporou. Když jsme se s rodinou vrátili z Prahy zpátky na Moravu, jako bych zůstala ležet pod vlastním křížem. Myslela, že už nedokážu vstát, Pán mi však přišel na pomoc. 

Přesně si pamatuji silvestrovskou noc před osmi lety. Všichni v domě už spali, zapnula jsem v podkrovním pokoji PC a brouzdajíc po internetu jsem narazila na článek P. Michaela Slavíka „Křest Duchem dnes“. Po přečtení jsem si pomyslela, jestli je to vůbec katolický kněz - vždyť jsem pokřtěná, biřmovaná, ale tady stálo něco zcela nového. Vypnula jsem počítač, v hlavě jako v úlu…jen jsem v modlitbě zoufalce zvolala: „Jestli je pravda, co ten kněz píše, tak mně to, Bože, všechno dej a naplň mě Duchem!“ A Bůh dal. Začala jsem se modlit v jazyku a přišel hluboký pokoj a nezměrná radost. Zakrátko mi Pán ukázal na sv. Františka z Assisi, o kterém jsem téměř nic nevěděla. Několik měsíců jsem zvažovala, co s tím a přitom četla knihy o Františkovi. Také jsem na internetu našla texty o františkánské spiritualitě a to mě tak uchvátilo, že jsem na nic nečekala a vyhledala nejbližší františkány. Františkánská rodina je mi vzácným pokladem, který mi dal Bůh už tady na zemi.

Ve svém životě jsem zakusila, že Ježíš je skutečně ten, který nejen v době apoštolů, ale i dnes rozvazuje a osvobozuje, těší, obvazuje rány, hojí a uzdravuje, dává trvalou radost a pokoj. Je pro mne opravdový přítel tady a teď - Emanuel, živý Bůh. Schoulenou a zraněnou ovečku postavil na nohy a já mohu jít a svobodně dýchat. Přeji Vám pokoj a dobro!